Závody dračích lodí

V pátek 16. 6. se na rybníku Řeka uskutečnil 5. ročník závodu dračích lodí pro žáky ZŠ a SŠ Dracup 2023. Naši školu reprezentovali žáci sedmých a osmých tříd. Soutěžily dvě naše posádky pod názvem Loupáci a Pupíci. Každá posádka měla 20 pádlujících dětí a jednoho bubeníka, kormidelník byl profesionál. Závodu předcházela rozcvička, instruktáž a zkušební plavba. V kategorii ZŠ soutěžilo 13 posádek. Naši si vedli skvěle. Každá posádka jela dvě jízdy, časy se sčítaly. Pupíci (sedmáci) jako nejmladší účastníci skončili na výborném 7. místě, vyhráli obě jízdy nad družstvem osmáků ze Ždírce nad Doubravou. Loupáci, kteří soutěžili i v loňském roce, také vyhráli obě plavby a o dvě setiny sekundy skončili těsně za medailovými pozicemi na úžasném 4. místě. Všichni soutěžící si odnesli medaile a pěkné ceny. Děti si mohly vyzkoušet tento netradiční a běžně nedostupný sport založený na spolupráci celého kolektivu.

Zobrazení: Alba | Podle data