Závody dračích lodí

V pátek 14. 6. se na rybníku Řeka uskutečnil 6. ročník závodu dračích lodí pro žáky ZŠ a SŠ Dracup 2024. Naši školu reprezentovali žáci osmých a devátých tříd. Soutěžily dvě naše posádky pod názvem Loupáci a Pupíci. Každá posádka měla 20 pádlujících dětí a jednoho bubeníka, kormidelník byl profesionál. Závodu předcházela rozcvička, instruktáž a zkušební plavba. V kategorii ZŠ soutěžilo 14 posádek. Každá posádka jela dvě jízdy, časy se sčítaly. Naši si vedli skvěle. ZŠ Velká Losenice byla mezi školami nejúspěšnější, protože obě posádky stanuly na stupních vítězů. Pupíci byli třetí a Loupáci druzí. Loupáci byli navíc vybráni na prestižní závod proti učitelům a ten také vyhráli. Vysloužili si pochvalu od dvojnásobného mistra světa v rychlostní kanoistice Petra Procházky, který jejich loď kormidloval. Za tuto jízdu dostali dort, obě posádky vyhrály pohár, medaile a další ceny. Děti si mohly vyzkoušet tento netradiční a běžně nedostupný sport založený na spolupráci celého kolektivu.


Zobrazení: Alba | Podle data

Dracup 2024


tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)