Zájezd do Berlína

Ve dnech 7. – 8. března se zájemci ze 7. – 9. tříd zúčastnili poznávajícího zájezdu do hlavního města Německa.

První den jsme si po příjezdu do Berlína prohlédli Checkpoint Charlie – bývalý přechod mezi východním a západním Berlínem. Prošli jsme třídou Unter den Linden ke slavné bráně Brandenburger Tor, historickému milníku oddělujícímu západní Berlín od východního. Navštívili jsme budovu bývalého Říšského sněmu – Reichstag. Vystoupali jsme na nejvyšší bod budovy s krásným výhledem na město. V podvečerních hodinách následovala procházka po nejživějším bulváru města – Kurfürstendamm. Zde jsme viděli symbolickou ruinu kostela Gedächtniskirche.

Druhý den jsme navštívili náměstí Potsdamer Platz, které se stalo přehlídkou nejmodernější architektury v Berlíně. Zastavili jsme se také u olympijského stadionu, který byl vystavěn pro letní olympijské hry v roce 1936 za účelem prestiže tehdejšího nacistického režimu. Zavítali jsme do nedalekého Deutschland Museum, které přibližuje interaktivní formou zásadní události německé historie. Poté jsme se přesunuli na náměstí Alexanderplatz s 368 metrů vysokou televizní věží Fernsehturm. Z výšky 203 metrů jsme mohli obdivovat panoramatické výhledy na Berlín. A co jsme ještě viděli a o čem velmi šikovný pan průvodce zaujatě vyprávěl? Symbol města, který má v erbu, medvěda – nepřeberné množství v různých provedeních, Židovský památník, budovy Humboldtovy univerzity a některých velvyslanectví včetně českého, budovu Staatsoper, nejstarší semafor v Evropě, řeku Sprévu a mnoho dalšího.

Věříme, že se zájezd všem zúčastněným líbil.


Zobrazení: Alba | Podle data

Berlín


tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)