Putovní výstava Návraty lidických dětí – v březnu na naší škole


Od začátku března se žáci druhého stupně seznamují s osudy dětí, které pocházely z nacisty vypálené vesnice Lidice. Tato událost proběhla 10. června 1942 jako odveta vůči českému národu za atentát spáchaný na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, a také měla posloužit jako odstrašující příklad pro všechny, kteří by chtěli pomáhat v odboji.

Možnost poznat část našich dějin jsme se rozhodli nabídnout v týdnu od 20. do 24. března v odpoledních hodinách od 14.00 do 17:00 hodin také veřejnosti. Zájemci, kteří by si chtěli společně s vyučující dějepisu Mgr. Zuzanou Zítkovou vyzkoušet formu badatelské výuky, zveme ve středu 22. března od 13.00 do 15.00 hodin na zkušební lekci.

Výstava, pocházející z Památníku Lidice, se nezaměřuje na velké dějiny, ale spíše na osudy těch nejzranitelnějších – dětí. Můžete se na ní dozvědět jak se s dětmi a jejich matkami zacházelo, kam směřovalo 105 dětí do 15 let a zda se po válce vrátily domů. Během badatelské lekce budete moci zkusit rekonstruovat životní příběh vybraných dětí.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)