Mladí proti bezpráví

 

Již potřetí se naši deváťáci v rámci Měsíce filmu na školách zúčastnili projektu Mladí proti bezpráví. Připomínáme si tak události Sametové revoluce a sami se učíme, jak se stávat aktivními občany, kteří nebudou ke svému okolí lhostejní.

Ve středu 8. 11. se za námi zastavil na besedu pan Jaromír Černý, aby zavzpomínal, jak se sám účastnil říjnové demonstrace už v roce 1988, ale i jaký byl život v 70. a 80. letech. Následně žáci zhlédli film 1989: Chceme dýchat, který přibližuje, jak smogová situace na Teplicku umocňovala u mladých lidí potřebu vyjít do ulic a bojovat za lepší život v čistším ovzduší. Celý projekt jsme zakončili tvorbou transparentů, které by postavy z filmu mohly samy vytvořit a vynést na demonstraci.


Zobrazení: Alba | Podle data

Mladí proti bezpráví


tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)