Mineralogická výstava a burza Tišnov

Mineralogická burza v Tišnově a Galerie Patriot

 

V pátek 3. 11. navštívili žáci 9. tříd mineralogickou burzu v Tišnově. V budově sokolovny a sportovní haly jsme tak mohli zhlédnout naše i zahraniční nerosty, minerály opracované i neopracované, paleontologické ukázky zkamenělých dřev, otisky kapradin, přesliček a další druhy zkamenělin. Sběratelé zde nabízeli minerály opravdu z celého světa. Část burzy byla věnovaná výrobkům a šperkům. Kromě burzy jsme si prohlédli expozici v Galerii Patriot.

Expozice není zaměřena jen na nerosty z českých a moravských lokalit, ale také na významné lokality na Slovensku a dalších zemí světa. Prohlédli jsme si např. drahokamové odrůdy berylu, granátu, turmalínu, různé barevné variace křemene, ukázky zlata, drahých kamenů a mnoho dalšího. Burza i expozice nám doplnila učivo o mineralogii a neživé přírodě.


Zobrazení: Alba | Podle data

Mineralogická výstava 2023


tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)