Historie kolem nás – výstava

Ve dnech 24. a 27. června ve vestibulu před jídelnou proběhla výstava předmětů týkajících se historie vojenství od 2. světové války po současnost, ze soukromých sbírek žáků deváté třídy – Adama Šedého a Tomáše Kamaráda. Pro oba je sběratelství dlouhodobým koníčkem a věnují se rozšiřování svých sbírek hledáním předmětů v okolí Velké Losenice a Sázavy s detektorem kovů či nákupem na různých burzách.

Jejich zápal se projevil právě přípravou výstavy pro spolužáky, v níž je seznamovali s historií jednotlivých předmětů. Představili tak oděv a vybavení vojáka, které si žáci mohli vyzkoušet, uspořádali soutěž v nasazování plynových masek, představili jak pracovat s detektorem kovů a mnoho dalšího.

Výstava sklidila velké ohlasy především mezi žáky prvního stupně. Díky nadšení organizátorů se děti mohly opravdu ponořit do tajů hledačství a historie a možná tak Adam s Tomem našli nové parťáky na své výpravy za historií. 


 


Zobrazení: Alba | Podle data

2022 - Výstava historie vojenství


tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)