Festival vzdělávání

Ve čtvrtek 9. listopadu navštívili žáci 8. a 9. tříd Festival vzdělávání ve Žďáru nad Sázavou. Studijní možnosti zde nabízelo několik desítek středních škol, učňovských oborů i vyšších odborných škol. Nechyběly ani některé firmy z regionu s nabídkou zaměstnání navazujícího na vzdělání dosažené v některých ze škol. Žáci získávali informace o studiu na středních školách, o přijímacím řízení, o podmínkách přijetí i o případném uplatnění po ukončení studia. Mohli zhlédnout ukázky učňovských dovedností a některé si mohli pod odborným vedením sami vyzkoušet. Návštěva Festivalu pomohla dětem zorientovat se v širokém spektru středních škol a žákům 9. tříd při konečném výběru střední školy. Žáci 8. tříd tentýž den absolvovali navíc exkurzi do firmy Tokoz ve Žďáru nad Sázavou.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)