Výukový program Leonardo da Vinci

V pátek 23. 9. naši školu navštívila agentura Pernštejni s výukovým programem Leonardo da Vinci – 500 let a cílem přenést Leonardovu touhu po vědění a poznání i na dnešní děti.

Pořad k připomenutí pětistého výročí da Vinciho smrti (k roku 2019) žákům interaktivní formou přiblížil jednoho z nejchytřejších lidí všech dob, jehož dílo zasáhlo snad všechny soudobé vědní a umělecké obory. Tento génius a vizionář výrazně změnil tvář jedné historické etapy a inspiroval celé generace svých nástupců. Svými objevy da Vinci předběhl svou dobu, vždyť různé létací a dopravní prostředky jako helikoptéra, rogalo, ponorka, bicykl či padák nachází uplatnění i dnes!

Pořad byl rozdělen do dvou částí. V první části se žáci prostřednictvím krátkých scének zábavnou formou dozvěděli něco o Leonardově životě a díle. Ve druhé části si mohli prohlédnout reprodukce několika jeho obrazů a kreseb, modely některých jeho vynálezů z nichž u několika si mohli vyzkoušet, jak fungovaly.


Zobrazení: Alba | Podle data

Výukový program Leonardo


tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)