Kroužek keramiky 2021/2022

Kroužek keramiky, vždy v úterý - 1x za 14 dní, první kroužek 5.10.

Duben-Květen 2022

Rádi jsme se pochlubili při jarních dílničkách výstavou našich výrobků, které vzbudily nemalou pozornost a děti byly ochotné své výtvory na výstavu zapůjčit.

Ani v dubnu jsme během keramického tvoření nezaháleli a naše společné snažení bylo odměněno krásnými velikonočními zajíčky. O čtrnáct dní později vyrábíme domečky, které jsme po výpalu burelovali a dotvářeli barevnými sklíčky i zde vznikaly velmi povedené práce.

Nakonec jsme chtěli udělat radost maminkám keramickými srdíčky, jejich tvoření jsme tajili do poslední chvíle, tak snad jsme tajili úspěšně a maminky měly milé překvapení a úsměv na tváři :o)


Hana Hošková

-----------------------------------------------

Březen 2022

V březnu jsme se pustili do tvoření tematického - jarní slepičkou a veselými velikonočními zajíčky.

Jarní víly, které jsme zdobili barevnými sklíčky se nám povedly na výbornou a rádi se s Vámi rozdělíme o malou podívanou a to výstavou dne 13.4.2022, kdy je připraven den otevřených dveří na naší škole.

Těšíme se :o)
 

-------------------

Únor 2022:

Druhé pololetí v keramickém kroužku jsme zahájili netradičně a to výrobou misky z několika druhů a barev hlíny. Dětem se originální mističky velmi povedly. 

V další lekci jsme tvořením chtěli přivolat jaro a to jarní vílou, jestli se nám to podařilo ukáže, až další výpal pece :o)

Jsem ráda, že o keramický kroužek je značný zájem dětí a přes občasný neúspěch si všichni odnášejí své krásné výrobky s radostí a úsměvem domů.

  
Hana Hošková

-----------------------

Leden 2022:

Poslední lekci keramiky v první části školního roku jsme věnovali tvorbě zvířátek.

Všechny děti zapojily svoji fantazii na plné obrátky a dílo se opravdu podařilo :o)

 

Hana Hošková

 

--------------------

 

Po dlouhé době jsem mohla opět přivítat děti v keramickém kroužku.

Jako vždy je o tento kroužek velký zájem a tak se nás sešlo o něco víc :o)

Mnoho dětí je zde úplným nováčkem, ale hned u první lekce se ukázalo, že všechny děti jsou velmi šikovné a mají tvořivého ducha.

První lekci jsme si společně užili u tvoření podzimních listů.

---------------------------

V druhé lekci se děti seznámily se skleněnou drtí mnoha barev, kterou vysypávaly své výrobky. Po výpalu uvidí každý svůj originální dekor.

Dalším úkolem bylo seznámit děti s glazurami. Každý si sám vyzkoušel práci na již připraveném keramickém výrobku, který si po konečné úpravě odnese domů :o)

---------------------------

Třetí lekce keramiky byla pro děti první, kdy si mohly osobně prohlédnout a odnést své konečné výrobky z podzimního tvoření. 

Když jsem otvírala pec, sama jsem byla zvědavá jak se nám dílo zdařilo. Všechny jsem musela pochválit za krásnou práci a myslím, že děti byly rovněž se svými výtvory spokojené a mohly se pochlubit doma svým blízkým :o)


---------------------------

Prosinec 2021

I poslední tvoření v letošním roce mělo nádech vánoc a zimy....

Děti dokončily a dozdobily novými technikami své výrobky. V tuto chvíli je mají již doma a je jenom na nich, jestli si je vystaví nebo jimi udělají radost někomu blízkému.

Společnou radost jsme si v kroužku zpříjemnili sladkou odměnou.

 

Přeji Vám Vánoce plné pohody a radosti.

V novém roce 2022 se na děti opět těším s novým nápady :o)

 

 

 

Za keramický kroužek Hana Hošková


Zobrazení: Alba | Podle data

Kroužek keramiky 2021/2022


tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)