Informace k postupu v případě pozitivních záchytů onemocnění Covid-19 ve škole

Vážení rodiče,

vzhledem k šířící se nákaze Covid-19 vás chceme informovat o postupech v případě pozitivních záchytů onemocnění u dětí, či u zaměstnanců školy.

Oznámení pozitivního výsledku antigenního testu (žáci i zaměstnanci) – škola neprodleně informuje rizikové kontakty a upozorňuje na potřebu sledovat zdravotní stav dítěte/osoby, která se do kontaktu s pozitivním dostala. Žáci nepřechází na distanční výuku! Nadále chodí do školy. Čeká se na výsledky PCR test pozitivně testovaného antigenním testem a na rozhodnutí KHS. Toto může trvat i několik dní. Škola však nemůže (ani z preventivních důvodů) převést žáky na distanční výuku, protože by jim tím odpírala zákonné právo na vzdělávání. Rozhodnout může pouze orgán státní správy (KHS).


Oznámení pozitivního výsledku PCR testu (žáci i zaměstnanci) – škola informuje rodiče, čeká na výzvu KHS k podání seznamu rizikových kontaktů a na oficiální rozhodnutí o povinné karanténě pro konkrétního jednotlivce, skupinu, třídu. Informaci KHS s pokyny pro rodiče škola bezodkladně předává rodičům.


Veškerá komunikace probíhá elektronickou formou v prostředí e-tridnice, na webových stránkách školy nebo telefonicky osobou třídního učitele.


Výuka v době karantény – žáci, kteří se budou účastnit prezenční výuky (očkovaní, v ochranné lhůtě po prodělání onemocnění) budou pracovat s učitelem ve třídě dle běžného rozvrhu. Pro žáky v karanténě bude nastavena online výuka v prostředí Teams také dle běžného rozvrhu.


Online nebudou po dobu karantény probíhat předměty výchovného charakteru – TV, HV, VV, PČ. Učitelé pouze zadají úkoly v prostředí Teams.

tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)