Evropský den jazyků - projektová výuka

Evropský den jazyků

V pondělí 26. září jsme si ve škole připomněli významný den – Evropský den jazyků. Začal školní rozhlasovou relací, kde zástupci žákovského parlamentu připomněli spolužákům i vyučujícím, proč se svátek slaví, kdo ustanovil tento den významným a rovněž proč je dobré studovat cizí jazyky. Zazněly pozdravy v češtině, ruštině, němčině a samozřejmě angličtině, tedy v jazycích, se kterými se děti setkávají v rámci výuky na naší škole. Parlamenťáci také umístili do tříd plakátky s logem svátku a přehledem o rozdělení evropských jazyků, aby děti datum 26. září vnímaly skutečně jako výjimečný den. V rámci hodin německého a anglického jazyka si třídy zopakovaly s vyučujícími významné události či důležitá data spojená s tímto svátkem. Zkusily si vědomostní kvízy nebo přiřazovaly slyšené slovo k dané evropské zemi. Poté žáci ve skupinkách vypracovali drobný výstup a zkusili si říci pozdrav nebo počítat ve vybraném evropském jazyce. Žáci na prvním stupni se například naučili počítat ve slovenštině nebo sledovali známou pohádku v několika evropských jazycích. Chválíme všechny za pěknou práci. 

Níže můžete posoudit, jak se Evropský den jazyků v naší škole vydařil.


Zobrazení: Alba | Podle data

Evropský den jazyků


tisk Tisknout   ↑ Nahoru

loader Načítám...
Fond Vysočiny
Webové stránky vytvořila společnost just4web.cz s.r.o. (J4W-RS v7.0)