Sdělení o hodnocení žáků za III. čtvrtletí 29.4.2020

29.4.2020

Vážení rodiče,

Dne 27. 4. 2020 byla MŠMT vydána Vyhláška č. 211/2020 Sb., která upravuje pravidla hodnocení žáků za II. pololetí školního roku 2019/2020. Následně dne 28. 4. 2020 se konala plánovaná pedagogická rada k hodnocení výsledků vzdělávání a chování žáků za III. čtvrtletí školního roku 2019/2020.

Máme za sebou sedm týdnů výuky v mimořádných podmínkách a do konce školního roku nám dalších sedm týdnů zbývá, ať už proběhnou jakoukoli formou. Proto i hodnocení bude tak trochu nestandardní. V souladu s vyhláškou jsme se pro toto čtvrtletí rozhodli hodnotit jak známkami, tak slovně v závislosti na podkladech získaných v době před uzavřením školy a za období výuky na dálku. U mnohých žáků se projevuje výrazný rozdíl ve výsledcích za období online vzdělávání oproti běžné výuce ve škole a to často velmi pozitivní, ale bohužel, výjimečně i velmi negativní. Ráda chválím všechny žáky, kteří zodpovědně přistoupili k plnění školních povinností a opravdu poctivě pracují - je to na odevzdaných úkolech vidět. Rodičům velmi děkuji za pomoc a podporu, kterou dětem poskytují. Na druhou stranu ale musím upozornit výjimky, které se ani po opakovaných výzvách zatím nezapojily nebo reagují jen občas, že na konci školního roku se musí hodnocení uzavřít a výsledek bude velkou měrou odpovídat právě hodnocení práce za období online výuky.

Kritéria pro hodnocení výsledků vzdělávání v závěru školního roku 2019/2020 nastavená Vyhláškou č. 211/2020 Sb.

  • Hodnotit se budou podklady získané ve II. pololetí v době, kdy žák měl povinnost řádně docházet do školy (od 1. února do 11. března 2020)

  • S přihlédnutím k podkladům pro hodnocení získaným při vzdělávání na dálku, pokud má pro takové vzdělávání žák podmínky (od 11. března do 25. května a dále podle toho, zda se žák dobrovolně do školy vrátí nebo bude pokračovat v online výuce)

  • S přihlédnutím k podkladům pro hodnocení získaným při vzdělávacích aktivitách konaných ve škole v době, kdy žák nemá povinnost řádně docházet do školy (od 25. května do 30. června 2020)

  • S přihlédnutím k výsledkům za I. pololetí školního roku 2019/2020

MŠMT v tomto ohledu "vyjadřuje velkou důvěru v kompetence učitelů". Prosíme, důvěřujte nám i vy. Opravdu se snažíme o hodnocení maximálně spravedlivé.

Individuální hodnocení práce žáků za III. čtvrtletí v předmětech, ve kterých probíhá online výuka, naleznete v následujících dnech v komunikaci jednotlivých vyučujících se žákem. Prosím všechny rodiče, zejména žáků z II. stupně, aby skutečně nahlédli do e-mailů zaslaných učiteli a zkontrolovali výsledky svého syna/dcery. Rodiče žáků doposud nespolupracujících budou vyzváni k návštěvě školy.

Poznámka:

Dle vyjádření ministra školství závěrečné vysvědčení školního roku 2019/2020 nebude zahrnováno do průměrů u přihlášek na střední školy v příštím školním roce (týká se žáků nynějších osmých tříd).

Další informace k podmínkám dobrovolného nástupu žáků I. stupně do školy přidáme v příštím týdnu.

Za pedagogický sbor ředitelka školy M. Dobrovolná

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitelky školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Kalendář akcí

akce v následujícím období

Projekty

jsme zapojeni do těchto projektů...

>>> více o projektech

EVVO

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

>>> více o EVVO

Galerie prací žáků

prohlédněte si práce našich žáků...

>>> zobrazit práce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a Mateřské školy ve Velké Losenici.

Základní škola a Mateřská škola
Velká Losenice,

příspěvková organizace
Velká Losenice 248, 592 11
skola@losenice.cz

Dnes je 25. května 2020
Svátek má Viola