Projekt Edison 16.2.2019

16.2.2019

 

Týden od 11. 2. do 15. 2. byl pro naši školu velkým svátkem. Zapojili jsme se totiž do Projektu Edison (Education - Drive - Internationality - Students - Opportunity  Network). 

 Projekt EDISON, který organizuje mezinárodní studentská organizace AIESEC na školách v České republice, spojuje mladé lidi rozmanitých kultur a národností, aby se seznámili s tradicemi a zvyky  jiných zemí. Významným cílem projektu je podpora multikulturní výchovy, tolerance a společné soužití české společnosti s různými kulturami a národy. Zahraniční stážisté vytvářejí multikulturní prostředí, oživují výuku a zvyšují i zájem našich žáků o studium v zahraničí. V neposlední řadě je učí předcházet předsudkům a nebát se odlišného.

Na naší škole proběhlo setkání se sedmi zahraničními stážisty. Přivítali jsme  studenty z Jordánska, Indonésie, Číny, Ukrajiny, Srí Lanky, Indie a Panamy. 

 Celý týden probíhal ve velmi příjemné a přátelské atmosféře. Studenti v hodinách seznamovali žáky se svými zeměmi, často se i sami chtěli naučit  slova v českém jazyce, setkávali se s dětmi i vyučujícími o přestávkách, v jídelně při obědě. Žáci se posléze nebáli se stážisty komunikovat v anglickém jazyce a stále více se na čas strávený s našimi hosty těšili. Součástí připraveného programu byly také návštěvy některých rodin, Zámku Žďár nad Sázavou (interaktivní výstava Leonardo), poutního kostela sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, ateliéru Zebra paní Laštovičkové ve Velké Losenici, Zemědělského družstva Velká Losenice a sportovní odpoledne s žáky v Malé Losenici.  Poslední den prezentovali stážisté své země v rámci tzv. Global Village v tělocvičně školy. Děti a učitelé tak hlouběji poznávali  reálie jednotlivých zemí (jídla, tradiční oděvy, tance,  písmo apod.). Na rozloučenou zazpíval našim hostům školní pěvecký sbor Kopretínek a s hudebním programem vystoupili žáci Miroslav Kružík a Filip Lacina. 

Jména stážistů - Rajan, Haya, Paris, Juan, Marta, Lufry a Vincent - a nezapomenutelné chvíle prožité s nimi nám zůstanou jistě dlouho v paměti.

Goodbye friends!

 Reportáž v regionální televizi o této akci naší školy můžete vidět i na tomto odkaze (na cca 11 minutě):

https://www.televizevysocina.cz/archiv-poradu/archiv2019/regionalni-zpravodajstvi-2018/215-zpravodajstvi-14-2-2019

 

 

 

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitelky školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Kalendář akcí

akce v následujícím období

Projekty

jsme zapojeni do těchto projektů...

>>> více o projektech

EVVO

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

>>> více o EVVO

Galerie prací žáků

prohlédněte si práce našich žáků...

>>> zobrazit práce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a Mateřské školy ve Velké Losenici.

Základní škola a Mateřská škola
Velká Losenice,

příspěvková organizace
Velká Losenice 248, 592 11
skola@losenice.cz

Dnes je 7. července 2020
Svátek má Bohuslava