Lyžařský kurz - den třetí 9.1.2019

9.1.2019

Dnešním dnem se lyžařský výcvik láme do své druhé půlky a tak jsme lyžovali pouze dopoledne. Od noci hustě sněžilo, a tak jsme se museli vyrovnat s novou nadílkou (pouze 20cm). Momentálně ale máme před chatou asi 120cm. I tak běžkaři najeli další cenné kilometry. Jejich technika lyžování se již značně zlepšila, a tak se mohli vrhnout na trénink sjíždění kopců. Toho se všichni ze skupiny zhostili skvěle a vyjeli si na vyjížďku do lesa.

Pokročilí sjezdaři dnes zlepšovali carvingovou techniku na červené sjezdovce. Začátečníci jsou schopní pomocí oblouku v pluhu a oblouku snožného sjet sjezdovou trať. Při konci dopoledního výcviku začátečníků došlo i na slalomovou soutěž, kterou vyhrál Michal Pečinka.

Odpolední program byl již předem známý všem členům naší výpravy. Jelo se totiž do bazénu a do Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Každé z dětí si mohlo samo vybrat program. Většina se rozhodla pro bazén, kde si to všichni užili na skokánku i ve vodě. Ostatní žáci v muzeu viděli obrázky Josefa Lady, výstavu k výročí vzniku Československa a expozici o hradech a zámcích.

Dnešní den Petra Nedělky: "Dnes jsme se naučili nový druh oblouku a získané zkušenosti jsme využili při závodě ve slalomu mezi hůlkami. Odpoledne jsem navštívili Podkrkonošské muzeum a nakoupili jsme si v Lidlu."

Dnešní den Kristýny Lackové: "Dnešní den jsme zdokonalili techniku - učili s třeba bruslit. Jeli jsme se projet do lesa a snažili se sjet záludný kopeček."

Dnešní den Fandy Kružíka: "Dnes jsme si na velké sjezdovce hráli na boxera, rovnače balíků na poště a supermana. Zkoušeli jsme oblouk s otočením o 360stupňů. Odpoledne jsem navštívili bazén, kde jsme si užili spoustu legarace, například skok z 5 m do vody."

 

 

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitelky školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Projekty

jsme zapojeni do těchto projektů...

>>> více o projektech

EVVO

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

>>> více o EVVO

Galerie prací žáků

prohlédněte si práce našich žáků...

>>> zobrazit práce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a Mateřské školy ve Velké Losenici.

Základní škola a Mateřská škola
Velká Losenice,

příspěvková organizace
Velká Losenice 248, 592 11
skola@losenice.cz

Dnes je 17. června 2019
Svátek má Adolf