Lyžařský kurz - den první 7.1.2019

7.1.2019

Srdečně Vás zdravíme z Krkonoš. Máme za sebou první den. Děti mají mnoho zážitků. Ale postupně. Cesta do Krkonoš proběhla bez menších problémů. Čím více jsme se blížili Dolní Malé Úpě, zima se o to vydatněji hlásila o slovo a vládu nad přírodou. Skupina 6 chlapců si dokonce užila i jízda sněžnou rolbou, která nám převezla věci do chaty Moravanky, kde jsme ubytováni. Po vyložení věcí následovalo ubytování a seznámení se s pokoji. Pokoje mají vlastní sociální zázemí, k dispozici jsou také ramínka a skříně, na lyže je zřízena samostatná vytopená místnost s regály pro lyže a lyžařské boty.

První porce krkonoššského sněhu nás čekala pod druhé hodině odpolední.

Sjezdaři utvořili 2 družstva - pokročilí a začátečníci. Obě skupiny lyžování velmi bavilo a těší se na další den strávený na zdejším sněhu. Na dnešní úvodní lekci sjezdařům vystačil svah u chaty bez použití vleku. Na ten se chystáme zítra.

První den očima sjezdaře Ondřeje Vytlačila: "První den strávený na horách se mi líbil, asi nejvíce první lyžařské oblouky a kontakt s lyžemi. Učili jsme opravdové základy pohybu na lyžích a zítra se už těším na opravdovou sjezdovku a jízdu na vleku."

První den očima sjezdaře Ctibora Křepinského: " Líbí se mi tady, ale už se těším na větší sjezdovku, škoda že byla mlha."

Hned po příjezdu a ubytování se i běžkaři vydali vštříc sněhovým závějím. První, co jsme se naučili a vyzkoušeli bylo mazání lyží, bez kterého se jen těžko běžkuje. Poté jsme se seznámili s první a nejklasičtější technikou běžkování, vyzkoušeli si otočení v terénu a sjezd z mírného kopce. To pro první den na horách stačilo.

První den očima běžkařky Aničky Novotné: "Nejdříve jsme trénovali zapínání bot do lyží, poté jsme se učili správnou techniku pádu a vstávání ze země bez použití hůlek. Ze začátku jsem měla strach z výšek a velké rychlosti, ale postupem času jsem si zvykla a moc se mi to líbilo."

Závěrem dne byl pak krátký kulturní - soutěžní program, který si všichni užili:-).

 

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitelky školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Projekty

jsme zapojeni do těchto projektů...

>>> více o projektech

EVVO

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

>>> více o EVVO

Galerie prací žáků

prohlédněte si práce našich žáků...

>>> zobrazit práce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a Mateřské školy ve Velké Losenici.

Základní škola a Mateřská škola
Velká Losenice,

příspěvková organizace
Velká Losenice 248, 592 11
skola@losenice.cz

Dnes je 17. června 2019
Svátek má Adolf