Lyžařský kurz - den druhý 8.1.2019

8.1.2019

Dnešní den začal slunečně. Po výjezdu vlekem jsme se mohli kochat krkonošským panoramatem. Jen Sněžka zůstala ukryta v oparu. Sjezdařský výcvik pokračoval opět ve 2 skupinách. Pokročilejší lyžaři zdokonalovali své dovednosti na červené sjezdovce, začátečníci se zaradovali nad úspěšným vyjetím vlekem a prvními oblouky. Běžkaři se opět věnovali nácviku technik běhu na lyžích i sjezdu kopců. Tyto nově získané dovednosti pak vyzkoušeli v praxi při první delší odpolední vyjížďce, na které jsme měli možnost vidět krásy zasněžených Krkonoš. Zítra náš čeká další porce lyžování, odpoledne výlet do Trutnova (bazén, muzeum, nákupy).

 

Dnešní den běžkařky Sáry Muslové: "Dnešní den se mi líbil. Naučili jsme se spoustu nových věcí - brzdit na šikmém svahu a jezdit po jedné lyži. Odpoledne začalo hustě sněžit, proto jsme museli namazat mázou lyže. Dnes jsme ujeli tak asi 4km kopcovitým terénem. Dokonce jsme potkali nějaké závody, tak jsme fandili závodníkům. Zítra se těším na slalom.

 

Dnešní den sjezdařky Magdalény Říhové: "Dnes jsme poprvé vyjeli velkým vlekem na červenou sjezdovku a cvičili jsme carvingové oblouky. Líbila se mi možnost jezdit už svižněji a těším se na zítřejší odpočinkový den."

 

Dnešní den Tereze Svobodové: "Dnes jsme poprvé vyjeli vlekem na sjezdovku. Nebyl to vůbec žádný problém. Cvičili jsme oblouk v pluhu a ke konci dnešní lekce jsme si den spestřili soutěží. Líbila se mi svižnější jízda a nebyla jsem odrazena ani pády, kterých bylo dost. Těším se zítra na relaxaci v bazénu"

 

 

Schránka důvěry

anonymně do rukou ředitelky školy.

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

Projekty

jsme zapojeni do těchto projektů...

>>> více o projektech

EVVO

Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta

>>> více o EVVO

Galerie prací žáků

prohlédněte si práce našich žáků...

>>> zobrazit práce

Vítáme Vás na webových stránkách Základní školy a Mateřské školy ve Velké Losenici.

Základní škola a Mateřská škola
Velká Losenice,

příspěvková organizace
Velká Losenice 248, 592 11
skola@losenice.cz

Dnes je 17. června 2019
Svátek má Adolf