ZŠ a MŠ Velká Losenice

Fulltextové vyhledávání

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
1 2 3
Plavecký výcvik 10.lekce (3., 4. třída)
4
Fotografování tříd (ZŠ, MŠ)
Fotografování tříd
5
Fotografování tříd (ZŠ, MŠ)
Turnaj v malé kopané pro 1.stupeň ZŠ
Fotografování tříd
6 7
Školní kolekce a eshop - konec hlasování
8 9 10 11 12 13 14
15
Prezentace absolventských prací 9.třída
16
Schůzka rodičů budoucích prvňáčků v ZŠ
Prezentace absolventských prací 9.třída
17
Rozloučení s předškoláky v MŠ
18
Schůzka rodičů budoucích šesťáků
19
Turnaj v malé kopané pro 2.stupeň ZŠ
Výukový koncert skupiny Marbo
20 21
22 23 24 25
Slavnostní vyřazení žáků 9. třídy
Vysílání TV pořadu Šikulové na ČT:D
26
Vysvědčení za školní rok 2025/2026
27
Repríza vysílání TV pořadu Šikulové na ČT:D
28
29
Hlavní prázdniny
30
Hlavní prázdniny
1
Hlavní prázdniny
2
Hlavní prázdniny
3
Hlavní prázdniny
4
Hlavní prázdniny
5
Hlavní prázdniny
Drobečková navigace

Úvod > Družina > Aktuality ŠD > Well-being ve školní družině (9. – 13. 2.)

Well-being ve školní družině (9. – 13. 2.)



Uplynulý týden jsme se v 2. oddělení školní družiny zapojili do celoškolního projektu zaměřeného na well-being – tedy na duševní pohodu, vzájemnou podporu a bezpečné prostředí ve škole.

V pondělí jsme se věnovali projektu „Kapky starostí a paprsky pomoci“, který nám nabídla paní Mgr. Melicharová, která zároveň zajišťuje celou školní akci. Společně jsme si povídali o tom, že někteří žáci mohou doma zažívat nepříjemné či těžké situace. Učili jsme se být vnímaví jeden k druhému, umět druhého vyslechnout, podat pomocnou ruku a vytvořit pomyslný „deštník“, který ochrání před kapkami starostí. Mluvili jsme také o tom, jak je důležité umět si říct o pomoc – obrátit se na dospělé doma i ve škole nebo využít různé linky pomoci, které mohou být jako paprsky slunce, jež starosti postupně vysuší. Své myšlenky jsme vyjádřili i výtvarně.

Úterý patřilo reflexi celého tématu a zároveň jsme si užili veselý Pyžamový den. Školní družina se proměnila v přehlídku nejrůznějších pyžamových módních trendů a pohodová atmosféra nás provázela celým dnem.

Ve středu jsme prožili Pohodový den. Odpočívali jsme, snažili se být na sebe milí, usměvaví a přívětiví. Každý si vytvořil svého ptáčka štěstí z kartonu a fialové vlny, který nám připomíná, že radost často vzniká z maličkostí.

Čtvrtek byl ve znamení Fanouškovského dne. Připomněli jsme si barvy naší země, vyslechli státní hymnu, povídali si o správném chování při sportovních událostech a fandili českým sportovcům na olympijských hrách.

V pátek jsme zakončili týden Fialovým dnem. Každý si oblékl alespoň malý kousek oblečení této barvy, která symbolizuje well-being, podporu a sounáležitost.

Po celý týden jsme také vyráželi na Sběratelské výpravy do obce, lesa i na louku. Hledali jsme zajímavé přírodniny, z nichž jsme vytvořili výstavu na okně družiny. Pomocí lupy a mikroskopu jsme je zkoumali a objevovali jejich detaily.

Týden byl velmi pestrý, plný zážitků, sdílení i nových poznatků. Děkujeme paní Mgr. Romaně Melicharové za organizaci zajímavé celoškolní akce.