Ve čtvrtek 30. dubna jsme se v rámci dějepisné exkurze vydali do Prahy, kde jsme poznávali její krásy. Již od příjezdu do Prahy se nás ujala skvělá paní průvodkyně, která nám díky svým historickým znalostem přiblížila nejvýznamnější památky hlavního města, podrobněji památky Pražského hradu, kde jsme navštívili katedrálu sv. Víta, Starý královský palác s Vladislavským sálem, Basiliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Zastavili jsme se ve Valdštejnské zahradě, kde jsme si prohlédli umělé krápníky, pávy, voliéry s výry a především budovu Senátu ČR. Poté jsme sestoupili Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí, přešli jsme Karlův most, zastavili se u orloje na Staroměstském náměstí a naše putování ukončili na Václavském náměstí, kde jsme se k naší radosti zastavili ve fast foodu.
Domů jsme se vrátili unaveni, ale se spoustou nových znalostí, které jsme zužitkovali v hodině dějepisu, v níž jsme se zabývali historickou osobností Karla IV., který toho pro naši stověžatou matku měst vykonal mnoho.
© 2026 Základní škola a Mateřská škola Velká Losenice, příspěvková organizace, Kontaktovat webmastera, Prohlášení o přístupnosti, Mapa stránek
ANTEE s.r.o. - Tvorba webových stránek, Redakční systém IPO